Podsumowanie międzyszkolnego konkursu plastyczno-literackiego pt. „ Mikołaj Kopernik - astronom i ekonomista ”

W 500. rocznicę pobytu Mikołaja Kopernika w Grudziądzu zaprosiliśmy uczniów klas 1- 8 szkół podstawowych miasta i gminy Grudziądz do udziału w konkursie plastyczno-literackim, organizowanym przez SP 16 we współpracy z Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym w Grudziądzu.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół: NSP 1, SP nr 1, SP nr 2, SP nr 3, SP nr 4, SP nr 7,  SP nr 8, SP nr 9, SP nr 12, SP nr 15, SP nr 16, SP nr 17, SP nr 18, SP nr 20 w Grudziądzu oraz SP w Nowej Wsi, SP w Mokrem, SP w Sztynwagu, SP w Piaskach, SP w Sosnówce, NSP w Węgrowie.
Napłynęło 220 prac plastycznych i 34 prace literackie.  

Dziękujemy młodym twórcom oraz ich opiekunom za tak duże zaangażowanie!

A oto lista laureatów:

Część plastyczna
„Wszechświat widziany oczami Kopernika”

Klasy I – III:
I miejsce – Olga Chodyna, kl. III a, SP 4
II miejsce – Adrianna Osińska, kl. III c, SP 20
III miejsce – Amelia Schulz, kl. III a, SP 12

Wyróżnienie:

  1. Noemi Szot, kl. III , NSP  Węgrowo
  2. Maja Marchlewicz, kl. II b, SP 17
  3. Kajetan Cieszyński, kl. III a, SP 12

Klasy  IV  – VI:

I miejsce – Małgorzata Owczarek, kl. V a, SP nr 12
II miejsce – Irmina Perucka, kl. V c, SP nr 16
III  miejsce – Zofia Kwiatkowska, kl. V a, SP nr 12

Wyróżnienie:

  1. Lena Rydzińska, kl. V b, SP  nr 9

Klasy VII – VIII:

I miejsce – Maja Kaczmarek, kl. VII a, NSP nr 1 
II miejsce – Jagoda Motyka, kl. VIII, SP  Mokre
III  miejsce – Maria Niedźwiecka, kl. VII a, SP nr 16

Wyróżnienie:

  1. Zuzanna Bogdańska, kl. VII a, SP nr 3
  2. Martyna Szydzik, kl. VII a, SP nr 16

Część literacka 

wiersz „Mikołaj Kopernik – wielki astronom i ekonomista”

Odnośnik do prac literackich


Klasy V – VI:
I miejsce – Klara Kędzierska, kl. VI b, SP 15
II miejsce – Antonina Wierzchowska, kl. VI, NSP 1
III miejsce – Dominika Oczyńska, kl. V, SP Mokre

Wyróżnienie:
1. Oliwier Romanowski, kl. V b, SP 15
Paweł Kaźmierczak, kl. V, SP Sztynwag


Klasy VII – VIII:
I miejsce – Zofia Kacała, kl. VII b, SP 15
II miejsce – Zofia Roclawski, kl. VII c, SP 15
III miejsce – Natan Kubicki, kl. VIII a, SP 18


Wyróżnienie:
1. Amelia Rebel, kl. VII b, SP 16
2. Nina Socha , kl. VIII b, SP Nowa Wieś

Dyplomy i nagrody dla laureatów dostarczone zostaną do szkół i przekazane uczniom.

Zapraszamy na wirtualną wystawę prac laureatów dostępną w naszej galerii.

Organizatorzy konkursu – nauczyciele SP 16 Grudziądz